تبلیغات
بشری - دل بسیاری از زنان و دختران پاركینگ عمومی شده است

بشری
 
http://snn.ir/pic/13910609041_2012243122e.jpg
نیلچی زاده در جمع دانشجویان:

دل بسیاری از زنان و دختران پاركینگ عمومی شده است/ اینكه حجاب را لباس و لباس را حجاب بدانیم یك اشتباه مدرنیته است

یک كارشناس مسائل زنان با اشاره به اینكه دل بسیاری از زنان و دختران پاركینگ عمومی شده است، گفت: هنگامی كه فكر دختران ما در پی هزار و یك نفر باشد، این امر ...

 
به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از مشهد، فروغ نیلچی‌زاده شب گذشته در جمع دانشجویان دوره شهید رجب‌بیگی در دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به اثرات حفظ حجاب در جامعه گفت: زیبایی حجاب به این است كه توجه نامحرم را به سمت تو نكشاند.
وی با اشاره به وسوسه گام‌به‌گام انسان توسط شیطان افزود: شیطان اول مستحبات را نزد انسان كمرنگ می‌كند، آن گاه گام‌به‌گام او را منحرف می‌كند نه اینكه یكباره انسان را به گناه بكشاند.
این كارشناس مسائل زنان با اشاره به اینكه جلال حجاب برای دوام جمال توست و برای این مهم است كه زن باید در برابر نامحرم زیبایی‌اش را مدیریت كند.

نیلچی‌زاده بیان داشت: كسی كه می‌خواهد زیبا باشد باید به همان اندازه خودش را از نگاه هرزه و بیمار حفظ كند، اشتباه ما در این بود كه حجاب را لباس و لباس را حجاب دانستیم؛ این امر یك اشتباه مدرنیته است كه در سایه دوری از اسلام برای زنان ما به وجود آمد.

وی با بیان اینكه حجاب در بعد مدیریت بدن نیازمند پوشاك است، اما لباس نه، به پنج ركن حجاب اشاره و خاطرنشان كرد: اولین شبهه در خصوص حجاب این بود كه بعضی‌ها قلعه حجاب را با زندان مقایسه كردند، در حالی كه حجاب زندان نیست و زندان جای مجرم است.
این كارشناس مسائل زنان با اشاره به نگاه غرب به زن كه حوا را علت خطای نخستین می‌دانند، بیان داشت: در مكتب غرب هر دختری كه به دنیا می‌آید، می‌گویند امان از دست این زن‌ها و این در حالی است كه زن در غرب در آیینه‌های غیرشفاف افتاده است؛ قرآن می‌گوید شیطان، حوا را وسوسه كرد، پس حوا مجرم نیست؛ شیطان ‌آدم و حوا را با هم وسوسه كرد، پس حضرت حوا علت گناه نخستین نیست، اما متون تحریف شده غرب می‌گوید زن مجرم است.

نیلچی‌زاده ادامه داد: ‌هنگامی كه در مساجد یا مراسمات‌ بین زن و مرد پرده می‌كشیم، به این معناست كه آن زن در فضای محرم‌سازی راحت باشد و نگاه نامحرم از روی آن برداشته شود؛ به این ترتیب حجاب یك فرمول انسانی و فراجنسیتی است.
وی خاطرنشان كرد: در قرآن برای جنس زن و مرد تفاوت‌هایی وجود دارد، دیوار یك قصر، بلند و نفوذناپذیر است؛ چون می‌دانند داخل آن قصر سرمایه‌های بسیار باارزشی وجود دارد، دیوارهای قصر را بلند و قطور می‌ساختند تا امكان ربایش و دست‌اندازی وجود نداشته باشد، قصر حجاب نیز پنج دروازه دارد كه اولین آنها مدیریت دل و خیال است.
این كارشناس مسائل زنان بیان داشت: اگر دختر ما اجازه بدهد كه نامحرم در فكرش باشد به همان اندازه آسیب می‌بیند؛ در ضمیر ناخودآگاه زنان و دختران ما كه وامدار فیلم‌های سینمایی هستند، طبیعی است كه ذهن‌شان درگیر شخصیت یك مرد شود و این امر در زندگی آینده و زناشویی تاثیر جدی دارد.

نیلچی‌زاده دل را جای نور رحمان دانست و گفت: عشق پیش از ازدواج مرگ عشق پس از ازدواج است؛ چون هر لحظه ضمیر ناخودآگاه تو با یادآوری الگوهای مرد ایده‌آل در سینما و رمان‌ها به تو خیانت می‌كند و این در حالی است كه مردانگی به ژست و تیپ نیست.
وی با اعتقاد بر این امر كه دل بسیاری از زنان و دختران پاركینگ عمومی شده، با تاكید بر اینكه باید پاسبان حرم دل شوی، خاطرنشان كرد: هنگامی كه فكر دختران ما در پی هزار و یك نفر باشد، این امر موجبات آسیب دیدن احساس آنها را فراهم می‌كند، در فرهنگ شیعه به ما می‌گویند مراقب دلت باشد؛ چرا كه خداوند می‌داند آن چیزهایی را كه دلت از تو پنهان می‌كند.

این كارشناس مسائل زنان مدیریت نگاه را دومین دروازه قلعه حجاب دانست و با اشاره به حدیثی از امام علی(ع) كه دل كتاب سفیدی است كه با قلم چشم نوشته می‌شود، گفت: با هر تصویر نامناسب و خیالی و یا حتی عینی، بخشی از دانایی معنوی فرد می‌سوزد، دنیای امروز عرصه تسخیر رسانه‌های دیداری و شنیداری است كه انسان‌ را اسیر می‌كند؛ فرهنگ عمیق توحیدی می‌گوید انسان به آنچه كه شایسته دیدن نیست نه بگوید؛ به این ترتیب اگر نتوانی بگویی «نه»، خدایت خرما می‌شود.

نیلچی‌زاده خاطرنشان کرد: ما شاهدیم كسانی حجاب ندارند، اما نماز شب می‌خوانند؛ دینداری با طاغوت و ایمان در ارتباط است، بنابراین باید با یك نه محكم از مجرمیت مدرنیته آزاد شد.
نیلچی زاده حجاب را رمز بندگی دانست و بیان داشت: اگر به حجاب بله بگویم باید به خیلی از چیزها بگویم نه، با حجاب نمی شود زیر چادر تیپ ماهواری داشته باشیم.
وی با اشاره به جنگ کفار با یکدیگر و کشتار و مثله کردن مرده هایشان پس از جنگ افزود: این کار در اسلام منع شد چون مرده محترم است پس تو ای زن مسلمان تو مسلمان، مؤمن و زنده هستی و به همان اندازه باید حرمت داشته باشی و محترم باشی.
این کارشناس مسائل زنان 80 درصد از محتویات کتاب های مانند هاله را دکان و مغازه صاحبان آن کتاب دانست و افزود: روایات را فرمول و قوانین سری عالم مطرح است، اگر به آنها عمل کنیم چیزی عایدمان می شود.
نیلچی زاده گفت: هر گاه بنده ای چشمش را به آنچه خدا حرام کرده ببندد خداوند چشم او را به شگفتی های عالم باز می کند.
وی مدیریت گفتار را سومین دروازه از دوازه های قلعه حجاب بیان کرد و افزود: زنان و دختران در گفت و گو هایشان جذابیت ویژه به کار نبرند و مراقب کلمات خود باشند اگر در محل های مانند بیمارستان یا فرودگاه از صدای زن که آرامش بخش است استفاده شود فقط به همین دلیل خوب است اگر نمک و فلفل آن را زیاد کنیم، غلط است.
این کارشناس مسائل زنان با تأکید بر مدیریت رفتار در زنان و دختران به عنوان چهارمین دروازه از دوازه های حجاب بیان داشت: زن و مرد مؤمن در حرکاتش جاذبه ایجاد نکند یک زن کاملا رسمی، مؤقر و جدی با مرد برخورد کند.
وی همچنین مدیریت بدن را پنجمین دروازه بدن دانست گفت: زن از فرق سر تا نوک پا زیبایی است.
نیلچی زاده با اشاره به پوشش زنان و مردان عرب با دیگر کشورها، گفت: خداوند در قرآن یک پوشش دیگر برای سر می گوید در عربستان پوششی روی سر می انداختند زن عرب با پیراهن کشاد و بلند که روی آن کاور دیگری تحت عنوان عبا بر روی سرش روسری بلندی داشت در جامعه ظاهر می شد.
وی با اشاره به چادر کله قندی که هم اکنون در جامعه از آن استفاده می شود، تصریح کرد: این چادر، چادر اصیل زن ایرانی نیست این چادر بعد از جنگ جهانی دوم آمد و این درحالی است که این مدل چادر اندرونی و نماز بود.
وی با بیان اینکه حجاب زیباست اما زیبایی نیست، آن را زیبایی معنوی نه زیبایی موزیکال با آویختن نگین دانست و تأکید کرد: حجاب پاسداشت زیبایی جنسی و جسمی زن است پس به دنبال پوششی باشید که قابلیت تو را داشته باشد.
این کارشناس مسائل زنان تاکید کرد: رنگ مشکی رنگ ابهام و دور از دسترس بودن است در حجاب هم زن و دختر باید دور از دسترس و نگاه هرزه باشد این رنگ رنگ شکوه و جلال است.
نیلچی زاده در پایان گفت: در مقابل نامحرم از رنگ های غیر جذاب استفاده کنید.
نوشته شده در تاریخ جمعه 10 شهریور 1391 توسط خادم اهل بیت
تمامی حقوق مطالب برای بشری محفوظ می باشد