تبلیغات
بشری - افتخارم این است که پسرم در ایران شهید شده است

بشری
 
مراسم دیدار محسن مؤمنی رئیس حوزه هنری با «عبده خلیل قاسم» مادر شهید محمدحسن هاشم (شهید لبنانی که در ایران شهید شده است) در دفتر ریاست حوزه هنری برگزار شد.

دفاع مقدس ما شاهد 20 شهید لبنانی در ایران است که یکی از این شهدا که در بهشت زهرا دفن شده است شهید محمد حسن هاشم است. این مادر شهید قبلا فقط یک بار به ایران آمده بود و از آنجا که مزار پسرش در ایران است دوست داشت که قبر تنها پسرش بار دیگر ببیند و در نهایت مقدمات سفر ایشان به ایران فراهم شد. این مادر شهید در بدو ورود بر سر قبر پسرش رفت که فضا خیلی روحانی را ایجاد کرده بود.

افراد آزاده از سراسر دنیا خودشان را به جبهه حق علیه باطل رساندند

در این مراسم مؤمنی رئیس حوزه هنری ضمن ابراز خیر مقدم به مادر شهید و همراهان او از خوش سلیقگی خبرگزاری فارس تشکر کرد که دیدار مادر و فرزندی را مهیا کرده است و گفت: یکی از ویژگی‌های جنگ ما که پوشیده است این است که جنگ ما اقلیمی نبود بلکه جنگ اعتقادی بود جنگ بین دو ملت نبود چون از عراقی‌هایی که ظاهرا مقابل ما بودند تعدادی طرفدار ما بودند و لشگر بدر در دفاع مقدس عراقی‌هایی بودند که با صدام می‌جنگیدند.

وی افزود: از ویژگی‌های جبهه حق این است که افراد آزاده از سراسر دنیا خودشان را به آنجا می‌رسانند. اینکه می‌بینید در ایران شهدایی از کشورهای دیگر داریم به همین دلیل است. ما اگر در شناساندن جنگمان به این نکته توجه نکنیم قطعا آن را تحریف کرده‌ایم و همین وجه جنگ است که فرهنگی بسیجی را ایجاد کرده و سبب پیروزی ما هم همین بوده چون فرهنگ شهادت طلبی در رأس آن بود و ما به این فرهنگ، فرهنگ عاشورایی می‌گوییم.

آثار هنری درباره دفاع مقدس باید متوجه فرهنگ عاشورایی آن باشد

مؤمنی اظهار داشت: کسانی که این جنگ را تجربه کرد‌ه‌اند نمی‌توانند آن زمان و مکان را بدون فرهنگ تصور کنند اگر فیلمی از دفاع مقدس ساخته شود یا داستانی در این باره نوشته شود و رنگ و بویی از این فرهنگ نداشته باشد چیزی جز یک نسخه‌برداری و تقلید از آثار جنگ جهانی دوم نیست پس نویسندگان و هنرمندان باید به این نکته توجه کنند.

مؤمنی در پایان اظهار داشت: بزرگانی مثل شهید محمد حسن هاشم و دیگر شهدا مؤید این ادعای ما هستند و امیدواریم که ما از اصحاب رسانه از شفاعت آنان برخوردار باشیم.

دوست دارم در سرزمین ایران بمیرم

مادر شهید هم در این مراسم بانیان این دیدار را دعا کرد که باعث دیدار او با پسرش شده‌اند و گفت: افتخارم این است که پسرم اینجا شهید شده است. من خودم هم دوست دارم در سرزمین ایران بمیرم چون اینجا سرزمین پاک و طاهری است.

لازم به ذکر است حضور این مادر شهید لبنانی در ایران به همت خبرگزاری فارس و با مساعدت حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی انجام شده است.

منبع : فارس

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 7 تیر 1391 توسط خادم اهل بیت
تمامی حقوق مطالب برای بشری محفوظ می باشد