تبلیغات
بشری - ماهواره : گوساله سامری در خانه های مسلمین

بشری
 
بر خلاف جنگهای سرد که تلاش مهاجمین بر تصرف حوزه های سرزمینی و مرزهای جغرافیائی متمرکز می گردد, در مدل جدید جنگ میان کشورها که از آن به جنگ نرم تعبیر می شود, برنامه ریزی جبهه متخاصم در درجه اول روی تصرف افکار و قلوب مردمان کشور مقابل انجام می گیرد.

در واقع به واسطه تصرف و مالکیت بر افکار و سلایق است که با کمترین هزینه, بهترین نتیجه حاصل شده و اهالی کشور درگیر با میل و اراده خود تسلیم فرهنگ و سبک زندگی دشمن شده و لی آنکه بدانند اهداف ترسیم شده توسط دشمن را با اراده خود به اجراء می گذارند. به تعبیر جوزف نای, جنگ نرم بر مبنای اقناع و ایجاد جاذبه روی مخاطب خود اثر خواهد گذاشت.

تصرف افکار در نگاه اول دشوار تر از تصرف سرزمینها به نظر می رسد زیر آحاد جامعه بطور متداول در برابر روشهائی که در پی ایجاد تغییر در افکار و باورهای آنان باشد مقاومت خواهند نمود چه باورها و سنن خود را میراث تاریخی قوم خود دانسته و استقلال فکری خود را در خطر می بینند.

بدین ترتیب گردانندگان جنگ نرم برای سلطه بر افکار و ایده های یک قوم به قالبهای جذاب نیاز خواهند داشت تا به واسطه غرق نمودن ملتهادر جاذبه ها ی فریبنده آن, تهدید باورها ی یک فرهنگ به چشم نیاید. به تعبیر واضح تر ابزارهای جنگ نرم همچون افیون ,جوامع را در حالتی میان خواب و بیداری قرار خواهند داد تا درهای فرهنگ خود را بسوی فرهنگ مهاجم بگشایند.

حال که نظام سلطه با نفوذ حیرت آور فرهنگ اسلامی به کشورهای منطقه مواجه شده و مقاومت خود در برابر این موج آزادی خواهی برخواسته از اسلام را بی فایده دیده است,همه تلاش خود برای مسخ فرهنگی کشورهای اسلامی بخصوص جمهوری اسلامی ایران بکار بسته تا لااقل بتواند ماهیت بنیاد گرائی اسلامی در این کشورها را از درون تهی کند.

استفاده از ابزارهای جذاب برای تهاجم, تکرار همان تجربه ایست که دولت مقتدر اسلامی در اندلس را با همین شیوه های فرهنگی زمین گیر کرد و صد البته که بر طبق احادیث و روایات "مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود"

یکی از مهم ترین ابزار احزاب شیطان برای به زانو در آوردن فرهنگ اسلامی , شبکه های ماهواره ای هستند. در حال حاضر بیش از 17666 شبکه ماهواره ای در جهان فعال هستند که از این تعداد,حدود دو هزار شبکه در ایران به وضوح قابل دریافتند.

عرضه رایگان محصولات این شبکه ها درکشورهای مسلمان سند متقن و نمونه واضحی بر اراده مستحکم دشمنان اسلام برای مواجهه فرهنگی با موج بیداری اسلامی ست. در واقع شبکه های ماهواره ای همان اسب تراوای فرهنگ غرب برای نفوذ و تسلط بر سرزمین های اسلامی بوده و همه ما باید در ارتباط با این شیوه نرم هوشیار و مطلع باشیم.

ترویج مصرف گرائی, اباحه گری در روابط بین مرد و زن, ترغیب جوانان به ارتباط با جنس مخالف و تلاش برای از بین بردن قبح مصرف مشروبات الکلی تنها گوشه ای از اهدافی ست که در برنامه های به ظاهر جذاب این شبکه ها دنبال شده و در واقع خانواده ایرانیان مسلمان را نشانه رفته است.

اما همه این طرح ریزی ها در خفا صورت می گیرد و گردانندگان این شبکه ها برای سرپوش گذاشتن بر نیات شوم خود , با بکار بستن انواع حیله های رسانه ای و تبلیغاتی,درصدد فریب بینندگان و جلب اعتماد آنان هستند. درحقیقت با بکاربستن همین حقه هاست که مخاطب بی هیچ مقاومتی تسلیم پیامهای فرهنگی نهفته در برنامه های ماهواره ای خواهد شد.

پخش اذان شیعی با رنگ و لعاب فریبنده و گرافیک زیبا در ماه مبارک رمضان در شبکه های ماهواره ای, یقینا بخشی از پازل گردانندگان این شبکه ها به منظور گمراه نمودن مخاطبین برای جلب اعتماد آنان به این شبکه هاست.

اما آنچه لازم است همه ما در برابر آن هوشیار باشیم این است که صاحب امتیاز یکی از پر مخاطب ترین شبکه های ماهواره ای فارسی زبان یعنی فارسی وان یک یهودی بنام روپرت مرداک است که او را با نام غول رسانه ای جهان می شناسند. چهره ای که از بکارگیری هیچ حقه ای برای جذب مخاطب و بدست آوردن منافع مادی فروگذار نکرده است.

جریان رسوائی رسانه وابسته به وی در شنود مکالمات تلفنی شهروندان انگلیسی که در نهایت وموجب تعطیلی روزنامه وی بنام news of the world گردید یا دروغ پردازیهای خبرگزاری فاکس نیوز در جریان حمله آمریکا به عراق شامل القاء تفکر دروغ مبنی بر وجود بمب هسته ای در عراق یا تشویق سربازان آمریکائی به هجوم و قتل و غارت و تجاوز در این سرزمین, تنها گوشه ای از اقدامات سیاسی رسانه های وابسته به مرداک است.

پرواضح است که چنین شخصیتی هیچگاه به قصد اطلاع رسانی یا تامین ذائقه مخاطبین خود دست به تاسیس شبکه ماهواره ای فارسی زبان نزده و در حقیقت همان الگوی اندلسی کردن اسلام را با شکل و شمایلی نوین به اجرا گذاشته است

این شبکه ها بر خلاف ادعای دموکراسی و بی طرفی ,به شدت به جریانهای سیاسی وابسته بوده و از منابع مالی مخالفین ملت ایران تغذیه می شوند. باز هم بطور مثال باید بگویم بودجه شبکه "من و تو" توسط وزارت امور خارجه انگلستان تامین شده و این مزدور رسانه ای تنها در سال 2011 چهل میلیون دلار از محل اعتبارات هجوم رسانه ای آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران کمک دریافت نموده است.

بعنوان نمونه آخر باید یاد آور شوم به تازگی ارتباط بین گردانندگان برنامه "بفرمائید شام" در شبکه من و تو با محافل بهائی و فروشندگان مشروبات الکلی فاش شده و دلیل اصلی گردانندگان این شبکه در ترویج مصرف مشروبات الکلی در این برنامه بر همگان روشن گردیده است.

خلاصه اینکه این شبکه های ماهواره ای با دروغ گوئی و انحراف ذهن مخاطبین خود تنها به دنبال خوش خدمتی به اربابان صهیونیست خود و پر کردن حسابهای بانکیشان هستند. به تعبیر حضرت آیت الله احدی , ماهواره ها گوساله های سامری هستند که با تزویر در صدد گمراه کردن مخاطبین خود هستند.

نقش خانواده ها در این میان بسیار حساس است. هرگز نباید شبکه های ماهواره ای را صرفا ابزار سرگرمی در خانواده قلمداد کنیم. این شبکه ها بطور مداوم پیام های نامناسبی به کانون خانواده ها مخابره می کنند که کیان اخلاقی خانواده ها را بشدت تهدید می نماید.

در حقیقت دیش های ماهواره ای که بر بام خانه های مسلمانان قرار می گیرند, نمایندگان شیطان برای زمین گیر کردن فرهنگ ناب اسلامی ما هستند. بنابراین باید با درک عمیق نسبت به مخاطراتی که این شبکه ها به دنبال دارند,از تسلیم شدن در برابر پیامهای ضدفرهنگی این شبکه ها جلوگیری کنیم.

عنصر آگاهی بخشی در سطح جامعه و بخصوص درون خانواده ها سد محکمی در برابر هجمه های فرهنگی ایجاد خواهد نمود. بی تردید گردانندگان این شبکه ها , با فاش شدن توطئه های قبلی به دنبال روشهای جدیدی هستند تا به وسیله آن از ناآگاهی مخاطبین خود سوء استفاده نموده و به هر نحو ممکن, فرهنگ اسلامی را خدشه دار کنند.

جدید ترین نمونه از این تلاشها را می توان در اقدام شبکه من و تو برای تشویق بینندگان خود در ارسال فیلم های شخصی و خانوادگی به این شبکه یافت که یقینا درصورت نا آگاهی افراد و اعتماد به این شبکه ها, لطمات جبران ناپذیری در پی خواهد داشت.

در این میان حمایت از رسانه ملی برای تولید برنامه های فاخر وتوجه به ذائقه رسانه ای مخاطبین ایرانی می تواند بطور چشمگیری از مخاطبین این شبکه ها بکاهد. بعنوان نمونه در زمان پخش سریال مختارنامه در رسانه ملی بینندگان شبکه های ماهواره ای به حداقل رسیده بود .

بدین ترتیب اقداماتی از این دست در کنار آگاهی بخشی به خانواده ها خواهد توانست حجم اثرگذاری فرهنگ منحط حاکم بر شبکه های ماهواره ای را از میان ببرد

نوشته شده در تاریخ شنبه 31 تیر 1391 توسط خادم اهل بیت
تمامی حقوق مطالب برای بشری محفوظ می باشد